aziz-yildirim-baskanlik-adayi

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Başkanlığına Yeniden Aday Oldu

Fenerbahçe’de yaklaşan Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı öncesinde başkanlık adayları netleşmeye devam ediyor. Mevcut başkan Ali Koç’un bir dönem daha göreve talip olmasının ardından, kulübün eski başkanı Aziz Yıldırım da başkanlığa adaylığını açıkladı.

“Fenerbahçe’de Sıkıntılar Var”

Aziz Yıldırım, yaptığı basın toplantısında başkanlığa neden aday olduğunu açıkladı. Yıldırım, “Fenerbahçe’de sıkıntılar var. Arkadaşlara aday olmalarını söyledik ama ben varken olmayacaklarını söylediler. Mecbur kaldım. 20 sene başkanlık yaptım, zor günlerde 6 şampiyonluk yaşadık,” dedi.

Destek İmzaları Topladı

Uzun bir süredir çalışmalarını sürdüren Aziz Yıldırım, eski yönetimindeki kişiler ve üyelerle yaptığı görüşmelerin ardından başkanlığa yeniden aday oldu. Yıldırım’a çok sayıda üyenin, başkan adayı olması için imzalı destek verdiği ifade edildi.

“Benimle Kavga Ederlerse, O Zaman Ederim”

Yıldırım, adaylığına dair yaptığı basın toplantısında şunları söyledi: “Kavga etmeyeceğiz, kimseyle ama benimle kavga ederlerse, o zaman ederim… 6 sene önce ‘Aziz Yıldırım gitti, Türk futbolu kurtuldu’ dediler. Şimdi de ‘Aziz Yıldırım gelsin, Türk futbolunu kurtarsın’ diyorlar. Böyle bir memleket.”

“Hep Beraber Fenerbahçe’yi Şampiyonluktan Ettik”

Fenerbahçe’ye zarar verdiklerini belirten Yıldırım, “Derdim Fenerbahçe’nin şampiyon olması. Dört sene Fenerbahçe şampiyon olamadı, nedenini biliyorum. Mahkemeler… Ben ve dava arkadaşlarım her gün mahkemeye gittik. Mahkemelerle uğraştık ve Fenerbahçe’ye zarar verdik. Bunu biliyoruz. Sonra kombine almayın, forma almayın, maça gitmeyin gibi şeyler denildi. Hep beraber Fenerbahçe’yi şampiyonluktan ettik, hep beraber…” dedi.

“Türkiye’nin Kuva-yi Milliye’si Fenerbahçe Spor Kulübü’dür”

Fenerbahçe’yi halka açtıklarını belirten Yıldırım, şu ifadeleri kullandı: “Fenerbahçe kurumsal bir yapı, dışardan adam getirip kulübü incelettiler. Böyle bir şey olabilir mi? Dün Fenerbahçe’nin durumunu dağıttılar, belgeleri arkadaşlarımız inceliyor. Varsa düşüncemiz söylerim. Fenerbahçe’de para sorunu olmaz! Ben neden kulübü halka açtım? Ben istesem bunu yapmam, ölene kadar başkan olurdum. Hapisteyken kulübü halka açtım, 1 milyon üye olsun istedim. Anadolu’da Fenerbahçelileri bir araya getirecek binalar açılmasını istedim, birkaç yerde yaptık. Ancak kapattılar. Fenerbahçe, Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütlerinden biridir. Fenerbahçe’nin istemediği bir şey Türkiye’de olmaz! Ne zaman? Bir araya gelirsek! Beraber olmazsak, hiçbir şey olmaz. Türkiye’nin Kuva-yi Milliye’si Fenerbahçe Spor Kulübü’dür.”

Aziz Yıldırım’ın yeniden başkanlığa aday olması, Fenerbahçe camiasında büyük yankı uyandırdı. Yaklaşan seçimlerde Ali Koç ve Aziz Yıldırım arasında geçecek rekabet, Fenerbahçe’nin geleceği için kritik önem taşıyor.

https://sketchfab.com/enuygunaucakbileti

https://www.podomatic.com/podcasts/enuygunaucakbiletipodcast

https://list.ly/enuygunaucakbileti/

https://slides.com/enuygunaucakbileti

https://www.weddingbee.com/members/Ibrahim-Kose/

https://ioby.org/users/enuygunaucakbileti833587

https://data.world/enuygunaucakbileti

https://about.me/enuygunaucakbileti

https://safeweb.norton.com/report?url=https:%2F%2Fenuygunaucakbileti.com%2F

https://www.magcloud.com/user/enuygunaucakbileti

Bir yanıt yazın