Kandilli Rasathanesi Son Deprem

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre, bugün saat 08.22’de İstanbul Silivri açıklarında 4,6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Depremin yerin yaklaşık 12,92 kilometre derinliğinde gerçekleştiği belirtiliyor. Kandilli Rasathanesi, depremin merkez üssünü Marmara Denizi olarak açıkladı.

Deprem nedeniyle herhangi bir can veya mal kaybı yaşanmadığı bildirilirken, vatandaşlar tarafından kısa süreli panik yaşandığı ifade edildi.

Öte yandan, son dönemde Türkiye genelinde artış gösteren depremler, vatandaşları tedirgin etmeye devam ediyor. Uzmanlar, deprem konusunda vatandaşların bilinçlenmesi gerektiğini ve gerekli önlemlerin alınması için çalışmaların sürdürülmesi gerektiğini vurguluyor.

Depremin hemen ardından Kandilli Rasathanesi ve AFAD tarafından açıklama yapıldı. AFAD, depremin büyüklüğünü 4.8 olarak belirtirken, Kandilli Rasathanesi’nin ölçümleri 4.6 olarak kaydedildi.

Yapılan açıklamalarda depremin Silivri’nin 44 kilometre açığında, Marmara Denizi’nde meydana geldiği ifade edildi. Depremin yaklaşık 40 saniye süren bir sarsıntıya neden olduğu ve İstanbul’un birçok ilçesinde hissedildiği bildirildi.

AFAD ve Kandilli Rasathanesi ekipleri bölgedeler

Deprem sonrası AFAD ve Kandilli Rasathanesi ekipleri bölgedeki çalışmalarına başladı. Şu ana kadar herhangi bir hasar veya can kaybının olmadığı açıklandı.

Marmara Bölgesi, tarihi boyunca birçok büyük depreme ev sahipliği yapmış bir bölge. Uzmanlar, bölgede meydana gelebilecek olası depremlere karşı vatandaşları uyarırken, deprem anında alınması gereken önlemler konusunda da bilgilendiriyor.

Bir yanıt yazın