Kemal Kılıçdaroğlu, Seçim Sonuçlarının Ardından Mücadeleye Devam Edeceğini Açıkladı

Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi’nde Basın Toplantısı Düzenledi

İstanbul, Türkiye – Cumhurbaşkanı 2. tur seçimlerinin resmi olmayan sonuçlarına göre Recep Tayyip Erdoğan’ın oyların yüzde 52.10’unu alarak galip geldiği açıklandı. Seçimi kaybeden Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim sonuçlarının ardından CHP Genel Merkezi’nde bir basın toplantısı düzenledi. Kılıçdaroğlu, burada yaptığı açıklamada mücadeleye devam edeceğini vurguladı.

Kemal Kılıçdaroğlu, seçim sonuçlarının beklenenden farklı olduğunu belirterek, demokratik sürecin gereği olarak sonuçları kabul ettiklerini ifade etti. Ancak seçimi kaybetmelerinin kendilerini mücadeleye devam etmek adına daha da motive ettiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, “Mücadele veremeye devam ettim, etmeye de devam edeceğim. Demokrasi mücadelesi sürdürmeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Demokrasi Mücadelesi Kararlılıkla Sürdürülecek

Basın toplantısında, seçim süreci boyunca yaşanan bazı sorunlara da değinen Kılıçdaroğlu, seçimlerin adil ve şeffaf bir şekilde gerçekleşmesi için önemli adımlar atılması gerektiğini belirtti. Seçim güvenliği ve sandık güvenliği konularında daha fazla hassasiyet gösterilmesi gerektiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, demokratik değerlere sahip çıkmanın önemine dikkat çekti.

Kılıçdaroğlu, seçim sonuçlarının ardından partisinin önünde duran yeni mücadelelerle ilgili olarak da açıklamalarda bulundu. Adalet, özgürlük ve demokrasi için çalışmalarını sürdüreceklerini ve halkın taleplerini dile getirmeye devam edeceklerini söyledi. Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı’nın güçlü bir şekilde bir araya gelerek demokrasi mücadelesine devam edeceğini vurguladı.

Bir yanıt yazın